Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: H370, i5 8400, 16GB DDR4-3200, RX5700XT, 500GB NVMe + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
29.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од половни и нови делови со следнава конфигѕрација:

MB: Asus Prime H370-A
CPU: Intel Core i5 8400
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нов, 57 месеци гаранција
VGA: PowerColor Red Devil RX5700XT 8GB - 6 месеци гаранција
SSD: Kingston NV2 500GB NVMe - ново, 23 месеци гаранција
HDD: WD Caviar 500GB
Case: Chieftec Hunter - ново
Case fans: 4x Chieftec 120mm aRGB + aRGB controller - нови
PSU: nJoy! Synergy 500W 80+ White - ново, 30 месеци гаранција

1 месец гаранција на плоча, процесор и хард-диск
Цена, фиксна: 29500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
329

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно