Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: H370 + i3 9100 + 16GB DDR4-2400 + GTX 1070 + 250GB NVMe + 500GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
26.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам половен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Asus Prime H370-A - половна
CPU: Core i3 9100 - половен
RAM: Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR4-2400 CL14 - половен
VGA: Asus GTX 1070 Expedition 8GB OC - половна
SSD: Intel 250GB NVMe - новo
HDD: Seagate 500GB SATA 3.5 - половно
PSU: Antec 650W TruePower Classic 80+ Gold - половно
Case: Modecom Oberon Pro Glass /w 2x120mm fans - ново

Гаранција на цела конфигурација 1 месец

Цена, фиксна: 26000 денари
075 437-061, Кирил
Пријавете Изменете
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98 и bristlebac

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
568

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно