Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B85, i5 4590S, 16GB DDR3-1600, RX580 8GB, 240GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
16.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам комплетно исправен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Biostar TB85
CPU: Intel Core i5 4590S
RAM: Kingston 16GB (2x8GB) DDR3-1600
SSD: Kingston A400 240GB - ново
VGA: XFX RX580 GTS Black 8GB OC
HDD: Seagate 500GB SATA
PSU: nJoY! Ayrus 500W - ново
Case: MS Fighter V310 aRGB strip /w 120mm aRGB fan - ново

Гаранција на цела конфигурација 1 месец, освен 30 месеци на напојување и 22 месеци гаранција на SSD.
Цена, фиксна: 16000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
379

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно