Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B760, 13400F, 32GB DDR5-6400, RTX4060TI 8GB, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
90.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нов гејминг компјутер со следниве спецификации:


MB: Gigabyte B760M Aorus Elite AX
CPU: Core i5 13400F
CPU Cooler: DeepCool AK400 White
RAM: Kingston HyperX Fury Renegade 32GB (2x16GB) DDR5-6400 CL32 RGB White
VGA: Gigabyte RTX4060TI Aero 8GB OC
VGA Mount: Gigabyte Vertical mount + Cooler Master PCI-e 3.0 x16 riser
SSD: Samsung 980 Pro 1TB Gen. 4 x4
PSU: Cooler Master MWE750 B V2 80+ Bronze
PSU Cables: Xigmatek 1x CPU(4+4)pin, 1xMB 24(20+4)pin, 1x PCI-e 8(6+2)pin White
Case: Gigabyte C301 Glass V2 White
Case fans: GIgabyte 4x120mm aRGB White + controller

Гаранција на цела кофнигурација: 2 години
Цена, фиксна: 90000 денари

075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
302

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно