Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: B660, 12400F, 16GB DDR4-4266, RX6800XT, 1TB NVMe + 2TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
103.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нов гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte B660-DS3H DDR4
CPU: Intel Core i5 12400F
CPU Cooler: DeepCool AG400 ARGB
RAM: Kingston HyperX Predator 2x8GB DDR4-4266 CL19 RGB
VGA: Gigabyte GeForce RX6800XT Gaming 16GB OC
SSD: SP US70 1TB NVMe
HDD: Toshiba P300 2TB SATA
PSU: Gigabyte P750GM 750W 80+ Gold Full Modular
Case: NZXT H510i Black aRGB

Гаранција 2 години
Цена, фиксна: 103000 денари
075 437-061, Кирил
Пријавете Изменете

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
467

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно