Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: B550, Ryzen 7 5800X, 32GB DDR4-3600, RTX 3070, 1TB NVMe

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
74.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte B550 AORUS Elite AX V2
CPU: Ryzen 7 5800X
CPU Cooler: Arctic Freezer eSports DUO 34
RAM: Kingston HyperX Renegade 32GB(2x16GB) DDR4-3600 CL 16 RGB
VGA: MSI RTX3070 SuprimX 8GB OC
SSD: Kingston Renegade Fury 1TB
PSU: Cooler Master MWE750 80+ Gold V2
Cable Extensions: Nanoxia Black/Green MB, CPU, 2x 8pin
Case: NZXT H5 Flow RGB

Гаранција 33 месеци на плоча, процесор, ССД и напојување, 57 месеци на рам меморија, 3 месеци на графичка картичка
Цена, фиксна: 74000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
155

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно