Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B550, Ryzen 7 5700x, 32GB DDR4-3600, RTX3080, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
70.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам Gaming PC составен од сите нови делови освен половна графичка картичка со следнава конфигурација:

MB: Asus Strix B550-F Gaming
CPU: Ryzen 7 5700X
CPU Cooler: Deepcool AG400 ARGB
RAM: 2 x 16GB Kingston Fury Renegade 3600MHz DDR4
GPU: EVGA FTW3 ULTRA RTX3080 10GB GDDR6X - половна
SSD: Samsung 980 PRO 1TB PCIe 4.0
CASE: Xigmatek Anubis PRO 4FX, 3 x 140mm + 1 x 120mm аRGB fans
PSU: EVGA 750W G5 80+ Gold full modular

Гаранција: 23 месеци матична плоча, 30 месеци процесор, 57 месеци меморија, 6 месеци графичка картичка, 12 месеци SSD, 3 години напојување

Цена, фиксна: 70000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
198

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно