Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: B550, Ryzen 7 5600, 16GB DDR4-3200, RTX 3070, 1TB NVMe

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
53.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка (во перфектна состојба) со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte B550M-DS3H
CPU: Ryzen 7 5600
CPU Cooler: Arctic Freezer eSports DUO 34
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL 16 RGB
VGA: Lenovo Legion RTX3070 8GB OC
SSD: Samsung 980 1TB
PSU: Cooler Master MWE750 80+ Gold V2
Cable Extensions: Black/Green MB, CPU, 2x 8pin
Case: NZXT H5 Flow RGB

Гаранција 2 години на цела конфигурација освен 3 месеци на графичка картичка.
Цена, фиксна: 53000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
149

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно