Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B550, Ryzen 7 2700, 16GB RAM, GTX 1660S, 500GB NVMe + 1TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
40.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нов гејминг компјутер погоден за стриминг:

MB: Asus B550M-K
CPU: Ryzen 7 2700
CPU Cooler: Arctic Freezer 7X
RAM: Kingston HyperX Predator 2x8GB DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: Asus GTX 1660S TUF 6GB OC
SSD: Kingston NV4 500GB NVMe PCI-E 4.0 - новo
HDD: Toshiba 1TB SATA 3.5 - нов
PSU: Raidmax Vortex 700W 80+ Bronze - ново
Case: Modecom Oberon Pro Glass /w 2x120mm fans - ново

Гаранција на цела конфигурација: 2 години

Цена, фиксна: 40000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
252

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно