Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: B550, Ryzen 5600X, 32GB DDR4-3600, RTX 3070, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
58.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка со следнава конфигурација:

MB: Asus B550M-A - 30 месеци гаранција
CPU: Ryzen 5 5600X - 30 месеци гаранција
CPU Cooler: DeepCool AG400 RGB
RAM: Kingston HyperX Fury Renegade 32GB (2x16GB) DDR4-3600 CL16 RGB - 57 месеци гаранција
VGA: Asus RTX 3070 TUF Gaming 8GB OC - половна, 3 месеци гаранција
SSD: Kingston Hyperx Fury Renegade 1TB Gen.4 x4 NVMe (7300MB/s) - 30 месеци гаранција
PSU: DeepCool PF750 750W 80+ - 23 месеци гаранција
Case: DeepCool CH560 Digital Black aRGB - 12 месеци гаранција
Case fans: 4x DeepCool 120mm aRGB

Цена, фиксна: 58000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
303

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно