Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B550, Ryzen 5 5600X, 32GB DDR4-3600, RX6800 16GB, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
57.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна(многу малку користена) графичка картичка со следнава конфигурација:

MB: Asus TUF Gaming B550M-E
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
CPU Cooler: AMD Wraith Spire MAX RGB
RAM: Kingston HyperX Fury Renegade 32GB(2x16GB) DDR4-3600 CL16 RGB
VGA: Asus RX6800 TUF Gaming16GB OC
SSD: Kingston KC3000 1TB
PSU: nJoy! Dawn 750W 80+ Bronze
Case: Cooler Master MB520 ARGB
Case fans: 3x Cooler Master 120mm aRGB + 1x Cooler Master 120mm

Гаранција 30 месеци на матична плоча, процесор, SSD; 2 години на напојување, 6 месеци на графичка картичка.
Цена, фиксна: 57500 денари

075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
347

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно