Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B550, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4-3600, RX6600XT, 1TB NVMe + 1TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
70.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам комплетно нов гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Asus B550M-K
CPU: Ryzen 5 5600X
Cooler: BeQuiet! Pure Rock Slim 2
RAM: Kingston HyperX Fury Renegade 2x8GB DDR4-3600 CL16 RGB
VGA: Sapphire RX6600XT Nitro+ 8GB OC
SSD: SP US70 1TB NVMe Gen 4.0 x4
HDD: WD Caviar Blue 1TB SATA
Case: NZXT H510 White
PSU: Cooler Master 700W 80+ White

Гаранција на цела конфигурација 2 години
Цена, фиксна: 70000 денари
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: GGTT1

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
348

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно