Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B550, Ryzen 5 5600, 16GB DDR4-3200, RTX 3070, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
53.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка (во перфектна состојба) со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte B550M-DS3H
CPU: Ryzen 5 5600
CPU Cooler: Arctic Freezer eSports DUO 34
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL 16 RGB
VGA: Lenovo Legion RTX3070 8GB OC
SSD: Samsung 980 1TB
PSU: Cooler Master MWE750 80+ Gold V2
Cable Extensions: Black/Green MB, CPU, 2x 8pin
Case: NZXT H5 Flow RGB

Гаранција 2 години на цела конфигурација освен 3 месеци на графичка картичка.
Цена, фиксна: 53000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
222

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно