Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
menansali

Gaming PC: B550-F, R5 5600X, 32GB-3600MHZ, 980 1TB SSD

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
50.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-5600x
Продавам гаминг компјутер без графика склопуван пред 6-7 месеци, цистен редовен

MB: Rog strix B550-F
CPU: Ryzen 5 5600x
RAM: Corsair Vengeance RGB pro (2x16) 32GB DDR4 3600Mhz CL18
SSD: Samsung 980 1TB ssd
CASE: Lian li o11 Dynamic with 6x st 120 fans
PSU: Corsair cx650f white rgb
AIO: Corsair H150 360MM Liquid Cooler

Цена: 50000 денари не е фиксна.

Информации

Автор
menansali
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
171

Повеќе огласи од menansali

На врв Дно