Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B460, i5 10400F, 16GB DDR4-3200, RTX3060Ti, 500GB NVMe + 1TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
44.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

MB: MSI B460M-A
CPU: Intel Core i5 10400F
CPU Cooler: DeepCool AG300 - нов
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нов
VGA: EVGA RTX3060Ti FTW3 OC
SSD: Samsung 970 EVO 500GB
HDD: Toshiba P300 1TB
PSU: BeQuiet! SYSTEM POWER B9 600W 80 Plus Bronze - ново
Case: Xigmatek LUX S Mesh - ново
Case fans: 4x Xigmatek 120mm aRGB + Xigmatek aRGB controller /w remote control - нови

Гаранција на половни делови 3 месеци, гаранција на меморија 4 години и на напојување 2 години.

Цена, фиксна: 44000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
288

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно