Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B450, Ryzen 7 2700, 16GB DDR4-3200, GTX 1660Ti, 256GB NVMe + 1TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
43.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам нов нискобуџетен гејминг компјутер погоден за стриминг со следнава конфигурација:

MB: MSI B450 Tomahawk
CPU: AMD Ryzen 7 2700
CPU Cooler: Xigmatek Tower Black /w 120mm aRGB fan
RAM: Geil Super Luce 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 aRGB AMD Ryzen Edition
VGA: Palit GTX 1660 Ti 6GB Dual OC
SSD: Samsung PM981a 256GB (OEM верзија на 970 Evo Plus)
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB
PSU: nJoy! Ayrus 500W 80+
Case: Cooler Master K501L /w 2x120mm fans

Гаранција 2 години
Цена, фиксна: 43000 денари
075 437-061, Kiril
  • Ми се допаѓа
Реакции: bristlebac

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
249

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно