Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: B450, Ryzen 5600, 16GB DDR4-3200, RX6700XT, 500GBN

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
46.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

MB: Asrock Steel Legend B450 - половна, 1 месец гаранција
CPU: AMD Ryzen 5 5600 - нов, 29 месеци гаранција
RAM: 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast Kit CL16 White - нови, 57 месеци гаранција
GPU: Power Color Hellhound White Edition RX6700 XT 12GB GDDR6 - половна, 2 месеци гаранција
SSD: Samsung 980 500GB NVMe - ново, 23 месеци гаранција
CASE: Deepcool Macube 310, 2 x 120mm Cooler Master RGB fans - ново
PSU: Cooler Master 650W 80+ Gold - половно, 1 месец гаранција

Цена, фиксна: 46000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
191

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно