Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: B450, Ryzen 5 5600x, 16GB DDR4-3200, RX6700XT, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
51.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка со следнава конфигурација:

MB: Asrock B450 Steel Legend
CPU: Ryzen 5 5600X
CPU Cooler: DeepCool AK400 White
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB White
VGA: PowerColor RX6700XT Hellhound White 12GB OC
SSD: Samsung 980 Pro 1TB Gen. 4 x4
Case: Xigmatek Gaming X Arctic White /w 4x120mm aRGB Fans
PSU: Cooler Master MWE 650 80+ Gold Modular

Гаранција на цела конфигурација 2 години, освен на графичка картичка 3 месеци

Цена, фиксна: 51000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
412

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно