Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B450, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4-3200, RX6700XT, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
57.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од нови и од половни делови со следнава конфигурација:

MB: Asus TUF B450M-Plus Gaming - половна, 9 месеци гаранција
CPU: AMD Ryzen 5 5600X - нов, 24 месеци гаранција
CPU Cooler: NZXT Kraken X62 240mm /w 2x120mm NZXT Aer P 140mm fans
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 2x16GB DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 59 месеци гаранција
VGA: Asus RX6700XT Dual 12GB OC - половна, 3 месеци гаранција
SSD: Silicon Power US70 1TB PCI-e Gen 4.0 x4 - користено околу 1 месец, 23 месеци гаранција
PSU: Cooler Master G750M 750W 80+ Bronze - половно
Case: NZXT H400i /w 2x aRGB stripes - половно
Case fans: 2x NZXT Aer RGB 140mm + 1x NZXT Aer RGB 120mm + NZXT HUE+ RGB Controller - половни

Цена, фиксна: 57000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
374

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно