Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: B450, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4-3200, RTX 3060Ti, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
57.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

MB: Asus B450 ROG Strix Gaming - половна, 1 месец гаранција
CPU: Ryzen 5 5600X - нов, 35 месеци гаранција
CPU Cooler: DeepCool AG400BK 120mm aRGB - нов
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нов, 59 месеци гаранција
VGA: Asus GeForce RTX3060Ti ROG Strix Gaming 8GB OC - половна, 1 месец гаранција
SSD: Silicon Power US70 1TB NVMe Gen. 4 x4 (6000MB/s read/write) - половно, 1 година гаранција
PSU: Cooler Master MWE 650 Bronze - половно, 1 месец гаранција
Case: Cooler Master MB520 aRGB /w 3x 120mm aRGB fans + 1x 120mm silent fan

Цена, фиксна: 57000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
315

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно