Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B450, Ryzen 5 5600, 16GB DDR4-3200, RTX4060, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
52.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нов гејминг компјкутер со следнава конфигурација:

MB: Asrock B450 Steel Legend
CPU: AMD Ryzen 5 5600
CPU Cooler: Arctic Freezer 7X White
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB White
VGA: Gigabyte GeForce RTX 4060 8GB Aero White
SSD: Samsung 980 1TB NVMe
Case: Kolink Observatory Mesh White
Case fans: 2x Kolink 140mm aRGB + 3x Kolink 120mm aRGB + aRGB controler
Cables: Xigmatek 6+2pin VGA White
PSU: nJoy! Synergy 500W 80+

Гарнција: 2 години на цела конфигурација
Цена, фиксна: 52000 денари

075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
183

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно