Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B450, Ryzen 5 5600, 16GB DDR4-3200, RTX 3070, 1GB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
51.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам Gaming PC составен од сите нови делови освен половна графичка картичка со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte B450 AORUS Elite V2
CPU: AMD Ryzen 5 5600
CPU Cooler: DeepCool AG400 ARGB
RAM: Kingson HyperX Fury Beast 2x8GB DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: MSI RTX3070 Gaming X Trio 8GB OC
SSD: Kingon NV2 1TB Gen. 4 x4
PSU: DeepCool PF750 750W 80+ Black
Case: Xigmatek LUX S Mesh
Case fans: 4x Xigmatek 120mm aRGB + aRGB controler /w remote

Гарнција: 30 месеци на плоча и процесор, 34 месеци на ССД, 57 месеци на РАМ меморија, 23 месеци на напојување, 6 месеци на графичка картичка.

Цена, фикнса: 51000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
249

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно