Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: B450, Ryzen 5 5500, 16GB DDR4-3200, RX5700XT, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
38.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte B450M K - нова, 33 месеци гаранција
CPU: Ryzen 5 5500 - нов, 29 месеци гаранција
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 2x8GB DDR4-3200 CL16 RGB White - нов, 57 месеци гаранција
VGA: Sapphire RX5700XT Pulse BE 8GB
SSD: SP US70 1TB NVMe Gen.4 (6000MB/s read/write) - половно, 6 месеци гаранција
PSU: Chieftec Proton 750w 80+ Bronze Modular
Case: Deepcool Macube 110 White - ново
Case fans: MS 3x120mm aRGB fans + MS aRGB Controller - нови

Гаранција 1 месец на деловите за кои не е наведена гаранција
Цена, фиксна: 38000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
360

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно