Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: B450 + Ryzen 5 3600X + GTX 1080Ti + 16GB DDR4-3200 + 500GB NVMe + 1TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
45.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам одлично сочуван гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

MB: Asus ROG Strix B450-F - 2 години гаранција
CPU: AMD Ryzen 5 3600X - 1 месец гаранција
CPU Cooler: Arctic Freezer 7X - нов
RAM: Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - 2 години гаранција
VGA: Asus ROG Strix GTX 1080Ti - 1 месец гаранција
SSD: Samsung 980 500GB NVMe - ново, 2 години гаранција
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB SATA - нов, 2 години гаранција
Case: Cooler Master MB500 ARGB - ново
PSU: Antec Pro 650W 80+ Gold - 1 месец гаранција

Цена, фиксна: 45000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
350

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно