Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B450, Ryzen 5 3600X, 16GB DDR4-3200 CL16, RX5700XT, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
32.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам половен гејминг компјутер составен од следниве компоненти:

MB: Asrock B450 Fatal1ty
CPU: AMD Ryzen 5 3600X
CPU Cooler: AMD Wraith Spire RGB
RAM: G. Skill Trident-Z 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: PowerColor RedDevil RX5700XT 8GB OC RGB
SSD: Silicon Power US70 1TB NVMe Gen.4 x 4 (6000MB/s read, 5500MB/s write)
PSU: EVGA W1 600W 80+ White
Case: Xigmatek LUX S Mesh - ново
Case fans: 4x Xigmatek 120mm aRGB /w Xigmatek aRGB controller + remote control - нови

Гаранција на цела конфигурација 3 месеци, на мемории 2 години

Цена, фиксна: 32500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
349

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно