Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: B450, Ryzen 5 3600X, 16GB DDR4-3200, 1080TI, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
48.000 ден.
Истекува

Опис

Продавам гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

MB: Asrock B450 Steel Legend - нова, 2 години гаранција
CPU: AMD Ryzen 5 3600X - половен, 1 месец гаранција
CPU Cooler: Arctic Freezer 7X - нов
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нов, 4 години гаранција
VGA: Asus ROG Strix GTX 1080Ti - половна, 1 месец гаранција
SSD: Western Digital SN530 1TB NVMe - ново, 2 години гаранција
Case: Cooler Master MB500 ARGB - ново
PSU: Cooler Master 700W 80+ White - ново, 2 години гаранција

Цена: 48000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
246

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно