Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: B360, Core i5 8500, 16GB DDR4-3200, RTX 3060 12GB, 500GB NVMe + 1TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
35.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам комплетно исправен и одлично сочуван гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

MB: Asus B360M-E TUF Gaming
CPU: Intel Core i5 8500
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 2x8GB DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 50 месеци
VGA: Asus RTX3060 Dual Mini 12GB
SSD: Samsung 980 500GB NVMe - ново, 23 месеци гаранција
HDD: Seagate EXOS 1TB SATA - нов
PSU: nJoY! Ayrus 500W 80+
Case: Sharkoon TK4 ATX /w 4x120mm aRGB fansГаранција 1 месец на сите делови за кои не е наведена гаранција
Цена, фиксна: 35000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
539

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно