Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: A520, Ryzen 5 5600, 16GB DDR4-3200, RX6700XT, 512GB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
45.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

MB: Asus A520M-K - нова, 30 месеци гаранција
CPU: Ryzen 5 5600 - нов, 29 месеци гаранција
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL 16 RGB White - 55 месеци гаранција
VGA: PowerColor RX6700XT HellHound 12GB OC White - половна, 1 месец гаранција
SSD: Micron 2210 512GB Gen. 3 x4 (14 days usage, 1.4TB total writes) - половно 1 месец гаранција
PSU: Cooler Master MWE 650W 80+ Bronze - половно 1 месец гаранција
Case: DeepCool CH 370 White
Case fans: 3x MS 120mm ARGB + MS ARGB controller /w remote control

Цена, фиксна: 45500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
483

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно