Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: A520, Ryzen 5 5500, 16GB DDR4-3200, RTX2060Super 8GB, 500GB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
32.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte A520M-K
CPU: AMD Ryzen 5 5500
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: Gigabyte RTX 2060Super Gaming 8GB OC
SSD: Gigabyte Aorus 5000E 500GB NVME Gen. 4 x4
PSU: nJoy! Synergy 500W 80+
Case: Kolink Observatory
Case fans: 2x Koling 140mm aRGB + 3x Kolink 120mm aRGB + Kolink aRGB controller

Гаранција на цела конфигурација 2 години, освен на графичката картичка 3 месеци.
Цена, фиксна: 32000 денари

075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
78

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно