Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: A520, Ryzen 5 4500, 16GB DDR4-3200, RX5600XT, 512GB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
30.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка со следнава конфигурација:

MB: Asus A520M-K - 33 месеци гаранција
CPU: AMD Ryzen 5 4500 - 28 месеци гаранција
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB(2x8GB) DDR4-3200 RGB CL16 - 57 месеци гаранција
VGA: Asus RX5600XT Dual 8GB OC - половна, 3 месеци гаранција
SSD: Western Digital SN530 512GB NVMe - 23 месеци гаранција
PSU: nJoy! Ayrus 500W 80+ - 33 месеци гаранција
Case: MS Figter V315 /w 4x120mm LED fans

Цена, фиксна: 30000 денари
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: SaleSk

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
1245

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно