Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: A520, Ryzen 5 3600, 16GB DDR4, RX5700XT, 500GB NVMe + 1TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
33.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка со следнава конфигурација:

MB: Asus A520M-K
CPU: Ryzen 5 3600
CPU Cooler: Arctic Alpin 23
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB White
VGA: Sapphire RX5700XT Nitro+ Special Edition RGB
SSD: Kingston NV2 500GB Gen. 4 x4
HDD: Toshiba P300 1TB
Case: Xigmatek Oreo White /w 3x120mm Led fans
PSU: Cooler Master MWE 550 80+ Gold Modular

Гаранција на цела конфигурација 2 години, освен на графичка картичка 3 месеци

Цена, фиксна: 33,500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
328

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно