Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: A520, Ryzen 5 3600, 16GB DDR4-3200, RX5700XT, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
32.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од нови делови освен половна графичка картичка со следнава конфигурација:


MB: MSI A520M-A Pro
CPU: Ryzen 5 3600
CPU Cooler: Arctic Alpine 23
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 2x8GB DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: Power Color Red Devil RX5700XT 8GB OC RGB
SSD: Kingston NV2 1TB NVMe Gen 4 x4
PSU: nJoy! Synergy 500W 80+ White
Case: Xigmatek Master X MESH
Case fans: 4x Xigmatek 120mm aRGB fans + aRGB controller

6 месеци гаранција на графичка картичка, 30 месеци гаранција на плоча, процесор, ссд и напојување, 54 месеци гаранција на RAM меморијаЦена, фиксна : 32000 денари
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: bristlebac

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
180

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно