Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: A520, Ryzen 5 3600, 16GB DDR4-3200, RTX 2060Super, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
31.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од нови делови освен половна графичка картичка:

MB: Gigabyte B450M-H
CPU: AMD Ryzen 5 3600
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: Palit RTX2060 Super Dual 8GB OC
SSD: Kingston NV2 1TB NVMe Gen4 x4
Case: DeepCool CC560
Case fans: 4x DeepCool 120mm aRGB
PSU: nJoy! Synergy 500W 80+

Гаранција на плоча, процесор, напојување и ССД 30 месеци; на меморија 55 месеци; на графичка картичка 1 месец.

Цена, фиксна: 31500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
446

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно