Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: A520, Ryzen 5 3500X, 16GB DDR4-3200, RX5600XT 6GB, 1TB NVMe

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
30.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка со следниве спецификации:

MB: Asus A520M-K
CPU: AMD Ryzen 5 3500X
RAM: Kingston HyperX Fury Renegade 2x8GB DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: Asus RX5600XT EVO Dual 6GB OC
SSD: Samsung 980 1TB
Case: Cooler Master CMP510 aRGB
Case fans: 3x Cooler Master 120mm aRGB + aRGB Controler
PSU: nJoy! Synergy 500W 80+

Гаранција на цела конфигурација 2 години, освен на графичка картичка 3 месеци.
Цена, фиксна: 30000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
114

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно