Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: A520, Ryzen 5 3500X, 16GB DDR4-3200, RX5500XT 8GB, 500GB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
24.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка со следниве спецификации:

MB: Asus A520M-K
CPU: AMD Ryzen 5 3500X 6 core, 32MB L3
CPU Cooler: Arctic Alpin 23 White
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB White
VGA: Asus RX5500XT ROG Strix 8GB OC
SSD: Kingston NV2 500GB
PSU: MQ Mission Q 500 - ново, 11 месеци гаранција
Case: MS Figther S301 White - ново
Case fans: 3x Xigmatek 120mm red ring LED - нови

Гаранција: 30 месеци на плоча, 12 на процесор, 55 месеци на рам, 23 месеци на ССД, 11 месеци на напојување

Цена, фиксна: 24500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
195

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно