Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: A520, Ryzen 5 3500X, 16GB DDR4-3200, RX5500XT 8GB, 500GB NVMe + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
25.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка и половен хард-диск со следниве спецификации:

MB: Asus A520M-K
CPU: AMD Ryzen 5 3500X 6 core, 32MB L3
CPU Cooler: Arctic Alpin 23 White
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: Asus RX5500XT ROG Strix 8GB OC
SSD: Samsung 980 500GB
HDD: WD Blue 500GB SATA - половен
PSU: EVEREST 600W 80+ - ново, 11 месеци гаранција
Case: MS Figther S301 White - ново
Case fans: 3x Xigmatek 120mm red ring LED - нови

Гаранција: 30 месеци на плоча, 12 на процесор, 55 месеци на рам, 23 месеци на ССД, 11 месеци на напојување

Цена, фиксна: 25500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
157

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно