Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: A320, Ryzen 5 3600, 16GB DDR4-3200, GTX1660Super, 500GB NVMe + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
25.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картиччка и половен хард-диск:


MB: Asus A320M-K - нова, 30 месеци гаранција
CPU: AMD Ryzen 5 3600 - нов, 30 месеци гаранција
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нов, 57 месеци гаранција
VGA: Asus TUF Gaming GTX 1660Super 6GB OC - половна, 3 месеци гаранција
SSD: Kinston NV2 500GB NVMe Gen.4 - ново, 23 месеци гаранција
HDD: Seagate 500GB SATA - половен, 3 месеци гаранција
PSU: MQ Mission Q 500W - ново, 11 месеци гаранција
Case: Xigmatek NYX Air - ново
Case fans: 4x Xigmatek 120mm Raibow LED - нови

Цена, фиксна: 25500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
184

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно