Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Enthusiastic gaming PC: i7 13700kf, 32GB DDR5-6000, RTX 4070, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
123.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нов ентузијастички гејминг компјутер со следнава спецификација:

MB: Asus TUF Gaming B760-Plus Wifi
CPU: Intel Core i7 13700KF
CPU Cooler: Intel CPU cooling bracket + NZXT Kraken Z63
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 32GB (2x16GB) DDR5-6000 CL40 RGB
VGA: Asus RTX 4070 Dual 12GB OC
SSD: Samsung 980 PRO 1TB Gen.4 x4 NVMe
PSU: Cooler Master MWE750 750W 80+ Bronze
Case: NZXT H6 Flow Black
Case fans: 3x NZXT 120mm Aer2 RGB aRGB + 2x NZXT 140mm Aer2 RGB aRGB + 1x NZXT 120mm Aer2

Гаранција на цела конфигурација: 2 години
Цена, фиксна: 123000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
199

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно