Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
DemoUser

DreamBox 800 HD Se Сателитски Ресивер

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
4.500 ден.
Истекува

Опис

Како што гласи насловот се продава сателитски ресивер кој е оригинал германски (не е кинеска копија гарантирам со мало прсте од левата рака).
Софтвер за него се наоѓа лесно бидејќи не е кинеска копија и многу лесно преку webinterface си се инсталира.
Работи без никаков проблем со тоа што некои дугмиња на далинското почнуваат да откажуваат т.е работат но не секогаш фаќаат добро кога ќе се притиснат.
Далинското е исто така ОРИГИНАЛ не е кинеска копија и само луге кои се разбираат од ресиверве од марка DreamBox можат да препознаат копија далинско и оригинал.
Ресиверот нема никаква мана си ги отвара сите фре то аир канали и воедно нити кочи нити се блокира нити пак прави проблем некаков со слика.
Со шеринг можно е да отвара уште нешто ситно повеќе зависно каков шеринг ќе ставите и дали знаете да сетирате.
Слики од самиот ресивер и воедно без никаков проблем може да биде тестиран на лице место не бегам од никого.Цената е 4500 денари и не е фиксна за сериозни купци кои се заинтересирани и загреани да купат одма и воедно нема да раскажуваат приказни за мали деца.
Воедно ако сте заинтересиран но мислите дека цената е сакапа понудете цена во приватна порака ако ми одговара можно е да сте среќниот добитник.
Контакт/Viber : +38975651213 или стрикно по приватна порака на форум.

Информации

Автор
DemoUser
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
327

Повеќе огласи од DemoUser

На врв Дно