• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
toshex

Купено DisplayPort кабел за Dell U2414H daisy chain?

Слики

Нема Слика

Тип
Купувам
Состојба
Не е назначено
Истекува

Опис

Дечки ај препорака за од каде да најдам и какви DisplayPort кабли ми требаат за daisy chain да направам на двата монитори кои ги купив неодамна од форум.

Според тоа шо успеав да изгуглам портите им се DP 1.2 но на кабливе што ги гледам по продавници ретко пишува која верзија се или било какви други информации.

Ќе ми треба еден од 3 метри и еден од 1.8 метри.

Дома најдов еден дисплеј порт кабел вишок дека имам од 1.8м, но нема ознака за верзија. На него пишува:

BizLink DisplayPort E16457-KS AWM Style 20276 80°C 30V

Дали е овој DP 1.2 и/или дали можам да го искористам за конекција од едниот до другиот монитор во daisy chain-от?

Секако понуди се добредојдени во ПП.

Информации

Автор
toshex
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
329

Повеќе огласи од toshex

На врв Дно