Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
borcep

Продадено Desktop PC Ryzen 5 3600/AMD 6600/ 16GB Ram

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
27.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://youtu.be/2LyKMwieYl0?si=hcfv2JRB0hCcGn6S
Продавам десктоп пц составен од
-Ryzen 5 3600(anhoch гаранција 29месеци) + 120mm fan on tower cooler
-MB Asus A520M-K(Сетек гаранција 10.2026)
-Ram 16GB(2*8Gb) Adata 3200Mhz(Сетек гаранција 10.2028)
-MSI RX6600 Mech 8GB VRAM
-SSD Adata Legend Nvme 500GB (Сетек гаранција 8.2026)
-PSU Njoy 700w full modular
-Case MS V315 со 4 LED 120мм Fans( ново -екупи.мк)
Деловите кои немаат писмена гаранција имаат месец дена гаранција и се во одлична состојба. Тестови можам да направам и пратам по желба, повеќе информации во порака. За замена не сум заинтересиран, праќам по карго.
Промена во куќиштето и напојувањето и соодветна корекција на цената.

Информации

Автор
borcep
Поднесена
Последна промена
Прегледи
257

Повеќе огласи од borcep

На врв Дно