Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
idzek

Desktop PC Ryzen 5 2600 GeForce GTX 1070 8gb

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
21.300 ден.
Истекува

Опис

CPU: Ryzen 5 2600
GPU: Gigabyte Geforce GTX 1070 8gb Xtreme gaming (Префарбана бела, со РГБ стрип)
Mobo: Asus B450 m-k
PSU: Coolermaster 600W
Memory: Samsung pm 991 m.2 256GB + WD Caviar Blue 1tb Harddisk
Ram: Gskill Flare X 16GB 3200Mhz
Case: Modecom Oberon Pro Black with tempered glass

Деловите освен графичката се купени мај 2020 год od @gOJDO. Деловите немаат гаранција. Компјутерот е користен за гејминг претежно.

Го продавам поради надградба. Може да се провери на лице место.

Информации

Автор
idzek
Поднесена
Последна промена
Прегледи
500

Повеќе огласи од idzek

На врв Дно