Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
puscyfer

Продадено Desktop PC: Ryzen 2400g, B450M, 16GB G.Skill, 860 EVO 250GB, 1TB 7200RPM Xigmatek Case, 550W 80+

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
14.500 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Се продава - десктоп конфигурација:
Матична: AsRock B450M HDV
Процесор: Ryzen 5 2400G со интегрирана AMD Vega 11 графичка и AMD кулер
Рам: G.Skill Flare X 16GB (2x8Gb) DDR4 (F4-2400C15D-16GFXR 2x8GB)
ССД: Samsung SSD 860 Evo 250GB
Хард диск: Toshiba 1TB 7200RPM (HDWD110)
Куќиште: Xigmatek Eden Plus RGB
Напојување: Centauro 550W 80+ Bronze
Вентилатори: Xigmatek 120 Case Fan; Gamerstorm TF120 Case Fan
Windows 10/BIOS up to date
Компјутерот е користен кратко за канцелариски потреби. Состојба - беспрекорна. Купен од Нексио.
Цена: 14500 ден.
  • Ми се допаѓа
Реакции: gOJDO

Информации

Автор
puscyfer
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
253

Повеќе огласи од puscyfer

На врв Дно