Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
borcep

Продадено Десктоп конфигурација Ryzen 5 5500+ Asus GTX 1660Super

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
24.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
 1. Да
Карго
 1. Да
Се продава десктоп конфигурација во одлична состојба составена од нови и половни делови
 • CPU Ryzen 5 5500 и Deep cool mini tower ладилник
 • MB Gigabyte B550M DS3H
 • 2*8GB DDR4 Adata 3200Mhz (нов со Сетек година)
 • GPU Asus GTX 1660 Super 6GB
 • SSD Kingston NV2 500GB (нов Сетек гаранција)
 • PSU Cooler Master MWE 700W
 • Case Sama inpower Armor V1 со еден 120мм ргб фан( ново Анхоч)
Конфигурацијата е во одлична состојба, работи тивко и мирно.
Можам да пратам по карго на ваша одговорност, тестови видеа и слично по желба. Не сум начелно заинтересиран за замени. Локација Скопје, повеќе информации во порака.
 • Ми се допаѓа
Реакции: Astro и Rejzerot

Информации

Автор
borcep
Поднесена
Последна промена
Прегледи
395

Повеќе огласи од borcep

На врв Дно