Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Futurelakimens

Десктоп конфигурација (Ryzen 3600x, 16GB RAM, RX580 4GB)

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
24.000 ден.
Истекува

Опис

Здраво, некако немам потреба од компјутерот веќе па го тргнам од дома.

Точните спецификации:

Case: Deepcool MATREXX 30
Motherboard: Gigabyte B550M AORUS ELITE AM4
CPU: AMD Ryzen 3600X
CPU Cooler: Deepcool GAMMAXX L120 V2
RAM: 16GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3200Mhz (2x 8GB)
GPU: RX580 4GB (ферска напомена, земена е од @Pane24 и има само DVI port - следи кабел DVI → HDMI)
PSU: Cooler Master MWE 550 Bronze
SSD: Kingston KC2000 256GB
SSD2: Walram 1TB (Од AliExpress е ова SSD)
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: WD Blue WD10EZEX-60WN4A1 1TB

Фановите се мислам Cooler Master SF120R ARGB, ама не сум 100% сигурен. Се е подесувачко RGB.

Од играње, само Dota сум играл, и ја тера на околу 200FPS на макс графика ако добро памтам...

Информации

Автор
Futurelakimens
Поднесена
Последна промена
Прегледи
238

Повеќе огласи од Futurelakimens

На врв Дно