Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
borcep

Десктоп конфигурација Ryzen 5 5500+ Asus GTX 1660Super

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
24.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
 1. Да
Карго
 1. Да
Се продава десктоп конфигурација во одлична состојба составена од нови и половни делови
 • CPU Ryzen 5 5500 и Deep cool mini tower ладилник
 • MB Gigabyte B550M DS3H
 • 2*8GB DDR4 Adata 3200Mhz (нов со Сетек година)
 • GPU Asus GTX 1660 Super 6GB
 • SSD Kingston NV2 500GB (нов Сетек гаранција)
 • PSU Cooler Master MWE 700W
 • Case Sama inpower Armor V1 со еден 120мм ргб фан( ново Анхоч)
Конфигурацијата е во одлична состојба, работи тивко и мирно.
Можам да пратам по карго на ваша одговорност, тестови видеа и слично по желба. Не сум начелно заинтересиран за замени. Локација Скопје, повеќе информации во порака.
 • Ми се допаѓа
Реакции: Astro и Rejzerot

Информации

Автор
borcep
Поднесена
Последна промена
Прегледи
129

Повеќе огласи од borcep

На врв Дно