Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
P

Десктоп конфигурација, графички карти и рам меморија

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
25.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Се продаваат следнава конфигурација и делови:

1. Intel i5 10400, ram 16gb ddr4, ssd 500gb, 550w PSU и GTX 1650 SUPER.
- Купен е од Хрватска Април месец 2021год. и пишува дека има 5 години гаранција а не го користам веќе неколку месеци поради апгрејд. (За подетални информации какви точно делови и марка на делови има ќе дополнам овие 2-3 дена да го проверам подетално)
Цена: 25.000ден.

2. Gskill ripjaws red, 2x8gb 3600 cl18 купен септември 2020год. со преостаната гаранција до 2025год. септември месец.
- Asus dual evo RTX 2070 купена исто 2020год септември месец и гаранција до 2023 септември.
Цена: Рам 3000ден. и графичка 16.000ден.


3. 1070ti gainward phoenix без гаранција користена за гејминг.
Цена: 9000ден.

Информации

Автор
pavlestyle
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
589

Повеќе огласи од pavlestyle

На врв Дно