Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
F

Десктоп компоненти amd/intel

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Ве молам за проценка на следниве компоненти. Од двa различни PC-a.
По оформување на цена само една комбинација ќе оди на продажба.

MB - Asus B150M-A/M.2
CPU - i5 7500
RAM - 16GB (2x8) DDR4 Kingston HyperX
GPU - GTX 1050 Ti 4GB GDDR5
PSU - CoolerMaster MasterWatt Lite 700W


MB - Gigabyte B450M DS3H-CF
CPU - Ryzen5 2600
RAM - 16GB (2x8) DDR4 Kingston HyperX
GPU - GTX 1050 2GB GDDR5
PSU - CoolerMaster MasterWatt Lite 500W

Информации

Автор
Faktorium
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
397

Повеќе огласи од Faktorium

На врв Дно