Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
omegaRED

Продадено Dell XPS 9560

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
450 €
Истекува

Опис

Проценка на Dell XPS 9560.

I7 770HQ
nVidia GTX1050
16GB RAM
15.6" 4K touch display
500GB nVME SSD
97 WHr battery
130W Dell slim charger

Лаптопот е одлично зачуван, практично без траги од користење, но:
  • вториот мемориски слот е проблематичен, кога има стик најчесто јавува грешка при палење. Со 1 стик од 16GB RAM функционира без никаков проблем
  • на долниот дел од екранот има жолтеникава флека која се забележува на бела позадина

Со исклучок на овие 2 недостатока, функционира беспрекорно. Екранот е фантастичен, wide gamut glossy 4K, перверзија.

Батеријата држи 3-6 часа.

Проценки и понуди во ПП или тука.
  • Ми се допаѓа
Реакции: nik0la_

Информации

Автор
omegaRED
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
356

Повеќе огласи од omegaRED

На врв Дно