Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
FLEGMA

Продадено DAC/DAP - S.M.S.L DP3

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
12.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Како што гласи насловот. Продавм врвен модел на DAP/DAC од компанијата S.M.S.L со DAC chip > ESS Sabre ES9018Q2C

• Using dual SABRE ES9018Q2C which from ESS technology USA, features high
SNR, very low THD+N and build -in large current headphone amplifier.
• Support Bluetooth 4.0 input and APT-X lossless.
• Support Bluetooth transmission, can use to connect bluetooth headset.
• Support "ISO, APE, FLAC, WAV, ALAC, WMA, AIFF, MP3, DFF, DSD" and
many other music files. The sampling rate of these file are up to
32bit/384kHz(PCM} and DSD256.
• The Micro-USB port can connect to computer make DP3 a USB DAC.
• Dp3 can act as a USB host to connect a external USB DAC and also
support DSD streaming.
• support network playback("DLNA" and "AirPlay") via Ethernet
and WIFI (2 4G and SG)
• Built-in headphone amplifier.both unbalanced and balanced.
• All path digital output, coaxial, optical, AES/EBU, even USB.
• Support Hiby APP to control this product (Hiby Link).
• All aluminum chassis, and CNC front panel.


DAC chip ESS Sabre ES9018Q2C
Amp chip Integrated in the DAC


Maximum output power
Single-ended:
58 mW (32 Ω)
46 mW (64 Ω)
25 mW (150 Ω)

Balanced:
113 mW (32 Ω)
1210 mW (64 Ω)
78 mW (150 Ω)
49 mW (300 Ω)

THD+N
(@1 kHz) 0.0008% (single-ended an line-out)
0.0004% (balanced)

SNR
112 dB (single-ended and line-out)
110 dB (balanced)
Operating System
HiBy
Supported formats
PCM up to 32 bit / 384 kHz
DSD up to DSD256


DAC-от е во извонредна визуелна и техничка исправност. За жал оригиналното даљинско е загубено (кое е бескорисно btw) и во замена давам универзално кое никогаш не го употребив и не го сликав од срам.
Со него доаѓа еден оптички и еден RCA Male to BNC Male, Оптички кабел (Right Angle Toslink to Toslink ) и нормално мрежен кабел.


Првите две слики се од web. Другите се од уредот

Карго на ваша одговорност (иако ќе дадам се од себе да го заштитам на најдобро можен начин но никогаш не се знае со нашите мамлази) Цената подлежи на корекции.
За дополнително инфо обратете се со порака.
  • Ми се допаѓа
Реакции: igor_xxxx и dekomote

Информации

Автор
FLEGMA
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
648

Повеќе огласи од FLEGMA

На врв Дно